Atlétika

Kelet Kupa

Debrecen, 2019-05-18-19

Rivasz-Tóth Norbert előző napi nyújtómutató után 78,57 méterrel folytatta a szezont!

Pázmándi Dominik a távolugró eredményével az európai U20-as ranglistán második!

A serdülő Keszhelyi Luca magasugrásban 4. hely és egyéni csúcs!

Szolnoki vonatkozású eredmények:


Férfi 100m:

 

1.            Boros Bence Szolnoki MÁV SE                                  10,64mp

8.            Sipos János Szolnoki MÁV SE                                      11,01mp

13.          Soltész Dávid Szolnoki MÁV SE                                  11,31mp

 

Férfi 200m:

2.            Boros Bence Szolnoki MÁV SE                                  21,34mp

9.            Sipos János Szolnoki MÁV SE                                      22,25mp

10.         Soltész Dávid János Szolnoki MÁV SE                      22,39mp


Férfi távolugrás:

2.            Pázmándi Dominik Szolnoki MÁV SE                      7.61m
9.            Nagy Milán Szolnoki MÁV SE                                      6,79m

Férfi  gerelyhajítás:

1.            Rivasz-Tóth Norbert Szolnoki MÁV SE                   78,57m


Női 100m:

6.            Hajdú Lotti Szolnoki MÁV SE                                      12,14 (ef12,02

11.          Knipfer Ágnes Szolnoki MÁV SE                                12,50

 

Női 200m:

2.            Hajdú Lotti Szolnoki MÁV SE                                     24,97

 

Női Távolugrásás:

8.            Knipfer Zsófia Szolnoki MÁV SE                                5,22

 

Női Magasugrásás:

4.            Kesztelyi Luca   Szolnoki SC-SI                                  1,70 egyéni csúcs!!

 

                              

Gratulálunk!

Hajrá Szolnok, hajrá atlétika!

 

 

Szolnok, 2019. 05. 20.                                                                                  Ecseki Tibor

                                                                                                                              szakosztályvezető

 

Magyarország Atlétikai Csapatbajnoksága

Elődöntő Keleti Csoport

Miskolc, 2019-05-11–12

 

Szolnoki MÁV SE atlétái Konok Kunok néven a kecskeméti KARC csapatával harmadik helyen jutottak tovább az országos döntőre:

Rivasz-Tóth Norbert 81,75 méterrel kezdte a szabadtéri szezont!

Pázmándi Dominik két számban is nyert!

 

Varga Lőrinc, Norbi, edzője a verseny előtt elmondta, hogy a nekifutást kell stabilizálni,

 - jó úton haladnak. 

A csapatbajnokság során minden egyes versenyszám első 12. helyezettje szerez pontot a csapatának.

Kiváló szolnoki sprintereink is nagyon jó formába érkezett, és a tavalyi és a fedett pályás versengést tovább tartva nagy csatát vívtak a száz méteren.

Ecseki Tibor szakosztályvezető elmondta, hogy két hónap múlva bajnokság, most ebben az évben Minkski Európa Játékok, Universiade, Csapat Európa Bajnokság, U23, U20-as Európa Bajnokság , Világbajnokság a legfőbb feladat a bajnokságok mellett. Így a formába hozás nagy feladatot ró edzőre versenyzőre, de a felkészülést látva nagyon bizakodóan nyilatkozott még a világbajnoksággal kapcsolatban is.

Nagyon büszkék vagyunk a hétvégi eredményekre, már csak azért is, mert a felnőttek mellett, fiataljaink is sok pontot gyűjtöttek.  

Szolnoki MÁV SE vonatkozású

Konok Kunok fantázia nevű jobb eredmények:


Férfi 100m:

1.            Pázmándi Dominik Szolnoki MÁV SE                       10,84mp

2.            Boros Bence Szolnoki MÁV SE                                  10,88mp

4.            Sipos János Szolnoki MÁV SE                                      11,08mp

 

Férfi 200m:

4.            Soltész Dávid János Szolnoki MÁV SE                      21,99mp
5.            Sipos János Szolnoki MÁV SE                                      22,30mp


Férfi távolugrás:

1.            Pázmándi Dominik Szolnoki MÁV SE                       7.45m
4.            Nagy Milán Szolnoki MÁV SE                                      6,73m

Férfi  gerelyhajítás:

1.            Rivasz-Tóth Norbert Szolnoki MÁV SE                    81,75m

6.            Gál Mihály Szolnoki MÁV SE                                       60,94m


Férfi diszkoszvetés:

9.            Ecseki Dániel      Szolnoki MÁV SE                             38,45 m

 

Férfi 4x100m váltófutás:

1.            Szolnoki MÁV SE                                                            41,12

Soltész Dávid János-Boros Bence-Sipos János-Pázmándi Dominik

 

 

 

 

 

 


Női 100m:

1.            Hajdú Lotti Szolnoki MÁV SE                                      12,14

6.            Knipfer Ágnes Szolnoki MÁV SE                                12,62

 

Női 200m:

4.            Hajdú Lotti Szolnoki MÁV SE                                      24,99

 

Női 4x100m váltófutás:

3.            Szolnoki MÁV SE                                                             48,24

                Kalóz Nikolett- Hajdú Lotti-Knipfer Ágnes-Bali Zóra         

                              

Gratulálunk a Csapatnak! Szép volt, folytatás a döntőben, Székesfehérváron!

 

 

123. Atlétikai Magyar Bajnokság

Székesfehérvár 2018-06-22-24

 

Hét dobogós helyezésből egy bajnok, három második, három harmadik helyezést, három egyéni csúcsot és értékes döntős helyezéseket értek el a Szolnoki MÁV Sportegyesület versenyzői.

Rivasz-Tóth Norbert gerelyhajításban hozta a kötelezőt, munkából versenyezve az Európa Bajnokságra készülve!!! Gál Mihály edző-versenyző harmadik ebben a versenyszámban.

Szilágyi Réka már javuló vállsérülése miatt nem akart gerelyhajításban versenyezni, hogy a következő versenyeken hátha sikerül az EB szintet megdobnia. Így ezzel egy bajnoki címet áldozták be edzőjével.

Boros Bence kiváló formában versenyezve három második helyezést szerzett és hatalmas egyéni csúcsot ért el 200m-en. Sipos Jánossal a válogatott 4x100m-es váltóban tovább edzenek-versenyeznek, EB szintet szeretnének ők is elérni.

Hajdú Lotti kétszáz méteren, és váltóval állhatott a dobogó harmadik fokára.

Pázmándi Dominik a két héttel ezelőtt elért 7,67m –es kiváló -Junior VB szintet érő távolugró eredményt ért el. A Véső úti salakos labdarúgó pályán - ahol most edzeni tudnak az atléták - junior OB megelőző napján edzés közben bokasérülést szenvedett. Most versenyeznie kellett, hogy ismét formába lendüljön. 8-án utazik Junor VB –re.   

 

Férfi Gerelyhajítás

1.            Rivasz-Tóth Norbert 1996 Szolnoki MÁV-SE                      77,90

3.            Gál Mihály 1994 Szolnoki MÁV-SE                                           65,63

                Edző:     Varga Lőrinc

 

Női Gerelyhajítás

7.            Tóth Janka 1991 Szolnoki MÁV-SE                                          42,99

9.            Bakos Karolina 1993 Szolnoki MÁV-SE                                 39,95

                Edző:     Varga Lőrinc

 

Férfi 100 méter

2.            Boros Bence 1996 Szolnoki MÁV-SE                                      10.57

7.            Sipos János 1991 Szolnoki MÁV-SE                                         10.70

12.          Soltész Dávid 1999 Szolnoki MÁV-SE                                     11,10

                Edző:     Ecseki Dániel

 

Női 100 méter – Döntő

5.            Hajdú Lotti 1998 Szolnoki MÁV-SE                                          12,04     (ef11,98)

9.            Tóth Zsófia 1995 Szolnoki MÁV-SE                                          12.19     ecs!

12.          Knipfer Ágnes 2000 Szolnoki MÁV SE                                    12,59

15.          Nagy Vanessza 2003 Szolnoki SC-SI                                        12,78

                Edző:     Varga Ádám

16.          Kalóz Nikolett 2000 Szolnoki MÁV SE                                     12,84

 

Férfi 200 méter

2.            Boros Bence 1996 Szolnoki MÁV-SE                                      21,15     ecs!!!

6.            Sipos János 1991 Szolnoki MÁV-SE                                        21,72

 

 

 

 

 

 

Női 200 méter

3.            Hajdú Lotti 1998 Szolnoki MÁV-SE                                         24.61

                Edző:     Ecseki Tibor

6.            Tóth Zsófia 1995 Szolnoki MÁV-SE                                          25,01     ecs!       (ef:24,95ecs!)

                Edző:     Ecseki Dániel

 

Férfi Távolugrás – Döntő

7.            Pázmándi Dominik 2000 Szolnoki MÁV-SE                           7,20

                Edző: Ecseki Tibor

 

Női 4x100m váltófutás

3.            Szolnoki MÁV SE                                                                           47,69

                Kalóz Nikolett-Hajdú Lotti-Knipfer Ágnes - Ecseki-Tóth Zsófi

                Edző:     Ecseki Dániel, Ecseki Tibor

 

Féri 4x100m váltófutás

2.            Szolnoki MÁV SE                                                                           41,72

                Soltész Dávid-Boros Bence-Sipos János-Ecseki Dániel 

                Edző:     Ecseki Dániel, Ecseki Tibor

 

 

Transzplantált Európa Bajnokság

Olaszország, 2018. 06.18-22

 

Ádám vese transzplantált. Rendszeresen edz, hetente 4-5-ször. Nagyon nagy lemondásokkal készül, vállalja az edzést munka, nyelvvizsga, egyetem mellett.

Kiváló eredményeket ért el, ami az ő esetében hatalmas teljesítmény.

Ez az év erőgyűjtésnek szánják a következő évi világbajnokságra.

 

Velkey-Gúth Ádam Szolnoki MÁV SE

            1. hely                        gerelyhajítás

            1. hely                        súlylökés

            1. hely                        4x100m váltófutás

            2. hely                        100m-es síkfutás

            2. hely                        kislabda hajítás

 

            Felkeszitő edző: Ecseki Daniel

 

 

Szolnok, 2018.06.25                                                                                                     Ecseki Tibor

 

 

 

Magyarország Junior és Utánpótlás Bajnoksága

Budapest, 2018.06.10.

 

UTÁNPÓTLÁS:

Férfi 200 méter

1.            Boros Bence 1996 Szolnoki MÁV-SE                      10.48 Egyéni Csúcs

Edző:Ecseki Dániel

Férfi 100 méter

2.            Boros Bence 1996 Szolnoki MÁV-SE                      21.28 Egyéni Csúcs

Edző:Ecseki Dániel

Férfi Gerelyhajítás

1.            Rivasz-Tóth Norbert 1996 Szolnoki MÁV-SE       74.59m

Edző: Varga Lőrinc

 

Női 200 méter

1.            Hajdú Lotti 1998 Szolnoki MÁV-SE                         24.52

 

Női 100 méter

1.            Hajdú Lotti 1998 Szolnoki MÁV-SE                         11. 94

Edző: Ecseki Tibor

 

 

 

JUNIOR:

Férfi 100méter

6.            Soltész Dávid János2001 Szolnoki MÁV-SE          10,92

Férfi 200méter

3.            Soltész Dávid 2000 Szolnoki MÁV-SE                    22.19

Edző:Ecseki Dániel

Női Gerelyhajítás

6.            Sipos Viktória 1996 Szolnoki MÁV-SE                    34,00

 

Férfi Gerelyhajítás

4.            Kurucz Dávid 1999 Szolnoki MÁV-SE                      47,25

Női Távolugrás

3.            Knipfer Ágnes 2000 Szolnoki MÁV-SE                   548

11..        Kalóz Nikolett 2000 Szolnoki MÁV SE                     491

Női 100 méter

5.            Knipfer Ágnes 2000 Szolnoki MÁV-SE                    12,43

7.            Kalóz Nikolett 2000 Szolnoki MÁV SE                     12,82

 

Indulóink mind pontszerző hellyel jöttek haza.

Hét dobogós helyezésből Négy bajnoki helyezést értek el atlétáink.

Utóbbi idők legjobb szereplése volt ez a bajnokság.

Sajnálatos, hogy Pázmándi Dominik a bajnokság előtti nap boka sérülést szenvedett a salak pályán, így ki kellett hagynia a bajnokságot. Sérülése nem súlyos, de kis pihenőt javasolt az orvosa.

 

Szolnok, 2018.06.11.                                                                                    Ecseki Tibor

 

 

 


Junior és Utánpótlás Atlétikai Bajnokság

Atlétika hírek

Publikálva: 2017-06-20 13:47:10

Magyarország Junior és Utánpótlás Atlétikai Bajnoksága (Budapest, 2017-06-17-18)

A Szolnoki MÁV SE atlétái mind pontszerző hellyel tértek haza. Nyolc dobogós helyezésből, három bajnoki, két második és három harmadik helyezést értek el atlétáink. Utóbbi idők legjobb szereplése volt ez a bajnokság. Eredményei alapján Boros Bencét, Pázmándi Zsoltot, Hajdú Lottit a Junior Európa Bajnokságon 4x100m-es váltóban számításba vette a szövetségi kapitány.

UTÁNPÓTLÁS:

Férfi 200 méter

1.            Boros Bence 1996 Szolnoki MÁV-SE                     21.57

8.            Pázmándi Zsolt 1995 Szolnoki MÁV-SE                 23.86

Edző: Ecseki Dániel

Férfi Gerelyhajítás

1.            Rivasz-Tóth Norbert 1996 Szolnoki MÁV-SE           74.13

Edző: Varga Lőrinc

Női Gerelyhajítás

1.            Szilágyi Réka 1996 Szolnoki MÁV-SE                    57.85

Edző: Varga Lőrinc

Női Magasugrás

2.            Nyakó Rozália 1995 Szolnoki MÁV-SE                   1.64

Edző: Ecseki Tibor

Férfi 100 méter

3.            Pázmándi Zsolt 1995 Szolnoki MÁV-SE                 10.78

Edző: Ecseki Dániel

Női 200 méter

4.            Tóth Zsófia 1995 Szolnoki MÁV-SE                        25.41

Női 100 méter

6.            Tóth Zsófia 1995 Szolnoki MÁV-SE                        12.27

Férfi Magasugrás

6.            Pető Szilveszter 1995 Szolnoki MÁV-SE 7               1.90

Férfi 4x100m Váltófutás

2.            Szolnoki MÁV SE                                                43,38

Móra Dániel-Boros Bence-Pázmndi Zsolt-Pető Szilveszter

Edzők: Ecseki Dániel, Ecseki Tibor

JUNIOR:

Férfi Gerelyhajítás

6.            Kurucz Dávid 1999 Szolnoki MÁV-SE                      42.32

Női 200 méter

3.            Hajdú Lotti 1998 Szolnoki MÁV-SE                          25.21

Női 100 méter

3.            Hajdú Lotti 1998 Szolnoki MÁV-SE                         12. 26

Edző: Ecseki Tibor